Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Pierwszeństwo z wystawy

2016-04-17

Z dniem 15 kwietnia 2016 roku weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo własności przemysłowej, która umożliwia organizatorom wystaw (targów) ubieganie się o prawo wystawiania zaświadczeń – dowodu pierwszeństwa wynikającego z wystawienia wzoru przemysłowego lub wzoru użytkowego.

Takie uprawnienie wystawa uzyska z chwilą wskazania jej przez Prezesa Urzędu Patentowego w obwieszczeniu w "Monitorze Polskim", wedle jego uznania oraz o ile wystawa daje rękojmię jej wiarygodności, w szczególności posiada ustaloną renomę i długoletnią tradycję.

Wykaz targów, które mogą wystawiać zaświadczenia o pierwszeństwie z wystawy:Branża: budownictwo, infrastruktura

stone_logo_kolor_72dpi_rgb STONE - Targi Branży Kamieniarskiej - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.


logo_Boatshow__276

BOATSHOW - Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych - organizator Interservis sp. z o.o.

cavaliada_logo_tour

CAVALIADA TOUR - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.dolnoslaskie_targi_stomatologiczne_1

DENTAMED -  Dolnośląskie Targi Stomatologiczne we Wrocławiu - organizator Targi w Krakowie sp. z o.o.

logo_drema

DREMA - Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

eko_las

EKO-LAS - Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

energetab

ENERGETAB - Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie  - ZIAD Bielsko - Biała S.A.

ENOEXPO ENOEXPO - Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie - organizator Targi w Krakowie sp. z o.o.
logo_eurotool

EUROTOOL - Międzynarodowe Targi Obrabiarek i Urządzeń do Obróbki Materiałów - organizator Targi w Krakowie sp. z o.o.

furnica

FURNICA - Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

glass
GLASS Targi Branży Szklarskiej -organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
horeca

HORECA - Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii - organizator Targi w Krakowie sp. z o.o.

Intermic

INTERMIC - Targi Maszyn i Komponentów dla Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Obuwniczego - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

investhotel_logo INVEST - HOTEL - Targi Wyposażenia Hoteli - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
logo_big KOMPOZYT EXPO - Międzynarodowe Targi Materiałów Technologii i Wyrobów Kompozytowych - organizator Targi w Krakowie sp. z o.o.
krakdent_dwie_kolumny

KRAKDENT -  Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie - organizator Targi w Krakowie sp. z o.o.

maintenance MAINTENANCE -  Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji - organizator Targi w Krakowie sp. z o.o.
packaging

PACKAGING INNOVATIONS - Międzynarodowe Targi Opakowań - organizator Targi w Krakowie sp. z o.o.

polagra_food_pl

POLAGRA  FOOD - Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

polagratech_granat POLAGRA TECH - Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
polagra_gastro_pl POLAGRA GASTRO - Międzynarodowe Targi Gastronomii - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
logo_eps_pol_eco_sys POL-ECO-SYSTEM - Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
pga_logo11 POZNAŃ GAME ARENA- organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
rehabilitacja_3

REHABILITACJA - Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji - organizator Interservis sp. z o.o.

sakralia_kolor SAKRALIA - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów- organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
SOFAB_logo
SOFAB Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych - Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
symas2016 SYMAS - Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych - organizator Targi w Krakowie sp. z o.o.
targi_mody_pozna__ TARGI MODY POZNAŃ (edycja wiosna / lato i edycja jesień / zima) - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
taropak_pl

TAROPAK - Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania - organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.