Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Obchody 25-lecia EMECA z udziałem Międzynarodowych Targów Poznańskich – pozytywne wieści z europejskich rynków targowych

2017-06-04

Podczas obchodów jubileuszu 25-lecia organizacji EMECA (Stowarzyszenia Głównych Centrów Europy) w Lyonie, we Francji, stowarzyszenie poinformowało o bardzo dobrych wynikach działalności operacyjnej swoich członków, co związane jest zarówno z zadawalającymi efektami ich działań w Europie, jak i ekspansją firm poza jej granicami.

Równie satysfakcjonujące, jak wyniki działalności gospodarczej członków EMECA, które niewątpliwie przyczyniają się do rozwoju sektora targowego w Europie, są inwestycje czynione przez członków EMECA, które mają zapewnić długofalowy sukces firm. Inwestycje te dotyczą dwóch kluczowych obszarów.

Przede wszystkim, rośnie powierzchnia wystawiennicza w Europie. Oprócz kontynuowanych programów remontów i modernizacji, wiele z centrów zrzeszonych w EMECA inwestuje w nowe hale targowe. Niektóre z nowych pawilonów zastąpią stare hale, ale wielu członków EMECA powiększa powierzchnię wystawienniczą krytą swoich centrów. To właśnie świetnie rozwijające się imprezy targowe wyzwalają długoterminowe inwestycje w powierzchnię wystawienniczą. Nowe pawilony targowe budowane są zgodnie z najwyższymi standardami – pod względem jakości projektów architektonicznych oraz wysokich norm w zakresie efektywności energetycznej.

Po drugie, centra targowe instalują najnowocześniejsze technologie, nie tylko w nowo budowanych halach, ale w całych w całej swojej infrastrukturze i oraz w obszarach zastosowań związanych z usługami. Są to sprzęt cyfrowy, w tym systemy informacji wizualnej służące informowaniu o kierunku, w którym należy się poruszać, aby dotrzeć do danego celu, elektroniczne systemy sprzedaży biletów oraz nowe systemy rejestracji wejść.

Priorytetową sprawą dla wszystkich członków EMECA jest poprawa sprawności systemów logistyki. Najważniejsze rozwiązania w tym zakresie dotyczą cyfrowe systemy kontroli dostępu i dostaw, zarządzanie ruchem i zarządzanie systemami parkingów. Wciąż rosnąca presja na skracanie okresów montażu i demontażu stoisk targowych oznacza, że wzmożony ruch musi być szybciej i sprawniej obsługiwany. Logistyka transportu jest kluczowym zagadnieniem decydującym o sprawnym ruchu ciężarówek i sprawnym przepływie materiałów oraz ludzi.

W naszej grupie roboczej ds. technologii cyfrowych i spraw technicznych, zajmujemy się najpilniejszymi zagadnieniami stanowiącymi największe wyzwanie, wymieniamy się wiedzą na temat najlepszych praktyk oraz działamy na rzecz prowadzenia najwyższej jakości obsługi naszych klientów – organizatorów targów, wystawców i zwiedzających.”, stwierdził Claude Membrez, prezydent EMECA (dyrektor zarządzający Palexpo Geneva, Szwajcaria). „Po 25 latach możemy powiedzieć, że w każdej fazie istnienia naszej organizacji, EMECA zajmowała się najważniejszymi sprawami i bieżącym rozwojem naszej branży. Członkowie naszej organizacji, stanowiącej wyjątkową sieć współpracy, mogą poszczycić się imponującym rozwojem swoich firm, zarówno jeśli chodzi o jakość ich obiektów, jak i rozwój międzynarodowego biznesu. W większości zawdzięczają to własnym wysiłkom na rzecz poprawy standardów jakościowych, a także sprzyjającemu otoczeniu biznesowemu, w obrębie unijnego rynku wewnętrznego oraz międzynarodowej ekspansji poprzez procesy globalizacji jaka ma miejsce w okresie ostatnich 25 lat.”, dodał Membrez.

W 25-lecie EMECA stowarzyszenie postanowiło zrealizować nowe obszerne badanie wpływu targów na rozwój gospodarczy. Projekt zostanie zrealizowany w ciągu kilku miesięcy, a jego wyniki będą przedstawione podczas następnego Walnego Zgromadzenia organizacji w Bolonii we Włoszech, w dniach 12-13 października 2017 roku.

W wyniku ciągłego zaangażowania organizacji EMECA w lobbing wobec instytucji Unii Europejskiej w Brukseli (od 2012 roku działania prowadzone są w ramach powołanego przez UFI i EMECA Porozumienia Europejskiego Przemysłu Targowego EEIA), EMECA stała się częścią projektu Business Beyond Borders ( projekt Komisji Europejskiej, którego celem jest wsparcie rozwoju przedsiębiorstw w skali międzynarodowej, w regionie i na świecie). W ramach inicjatywy, na wybranych targach międzynarodowych na świecie, organizowane są spotkania matchmakingowe, mające służyć nawiązaniu nowych międzynarodowych układów partnerskich i zawarciu kontraktów. Pierwsze z tych targów – Genera w Madrycie, już odbyły się (luty-marzec 2017) oraz African Utility Week w Kapsztadzie (maj 2017). Kolejne wydarzenie w ramach BBB odbędzie się w dniach 18-21 września 2017 r. w Paryżu (podczas targów TEXWORLD) i jest skierowane do firm działających w branży tekstylnej i odzieżowej.

EMECA

Stowarzyszenie Głównych Centrów Targowych Europy powstało w 1992 roku z inicjatywy 13 członków – założycieli dla realizacji dwóch podstawowych celów – działań na rzecz rozwoju przemysłu targowego oraz poprawy zarządzania obiektami targowymi i usługami dla targów. Dzisiaj EMECA zrzesza 22 obiekty targowe które każdego roku goszczą niemal 1800 targów organizowanych na powierzchni wystawienniczej brutto wielkości niemal 38,5 mln metrów kwadratowych. W targach tych uczestniczy 350 000 wystawców i ponad 41,5 mln zwiedzających. Według własnych szacunkowych danych firm targowych, przedsiębiorstwa biorące udział w targach jako wystawcy dzięki temu generują obroty rzędu 800 miliardów Euro ( www.emeca.eu  )

Business Beyond Borders – Biznes Ponad Granicami

BBB - Business Beyond Borders to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, która pomaga przedsiębiorstwom, zwłaszcza małym i średnim (MŚP) i klastrom, rozwijać działalność na skalę międzynarodową, a nawet na skalę światową, a w efekcie przyczynić się do rozwoju gospodarczego w Europie i poza nią. W ramach inicjatywy dodatkowe wsparcie będzie udzielane firmom uczestniczącym w międzynarodowych targach, poprzez organizację imprez kooperacyjnych (matchmaking events) typu Business to Business (B2B) i Cluster to Cluster (C2C). To profesjonalne wsparcie rozwoju działalności firm na rynkach zagranicznych. Więcej na stronie: www.businessbeyondborders.info