Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Nowe prezydenckie Trio UFI

2016-11-29

Z dniem zakończenia 83. Kongresu UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) w Szanghaju (9-12 listopada 2016 r.) funkcję prezydenta UFI, pełnioną w roku 2016 przez Sergeya Alexeeva (ExpoForum-International Ltd., Rosja), oficjalnie objął Andreas Gruchow, (Deutsche Messe AG, Niemcy). Andreas Gruchow został wybrany na funkcję Prezydenta UFI decyzją Dyrektoriatu UFI w Stambule w czerwcu 2015 roku.

Prezydent UFI 2017 Andreas Gruchow będzie blisko pracował z Ustępującym Prezydentem UFI oraz z Przyszłym Prezydentem UFI, tworząc z nimi Prezydenckie Trio, i zarządzając organizacją na najwyższym poziomie, z korzyścią dla wszystkich członków UFI.

Prezydenckie Trio UFI tworzą obecnie:

Andreas Gruchow, (Deutsche Messe AG) - Prezydent UFI 2017;

Corrado Perraboni (Fiera Milano, Włochy) - Przyszły Prezydent (2018);

Sergey Alexeev (ExpoForum-International Ltd., Rosja) - Ustępujący Prezydent (2016).

Andreas Gruchow, członek Komitetu Zarządzającego UFI od 2011 roku, był mocno zaangażowany w realizację ogólnej strategii działania stowarzyszenia. Dr. Andreas Gruchow jest członkiem zarządu Deutsche Messe AG, Hannover, od 1 kwietnia 2008 roku. Gruchow rozpoczął karierę zawodową w 1994 roku jako Dyrektor działu „EXPO 2000” Deutsche Messe. Po EXPO 2000, został członkiem zarządu Deutsche Messe AG i objął funkcję pierwszego wiceprezesa, ds. targów międzynarodowych i odpowiedziany był za marki DOMOTEX, LIGNA, BIOTECHNICA i kilka innych targów dóbr inwestycyjnych organizowanych w Hannowerze. Od 2002 do 2016 roku, Gruchow pełnił też rolę dyrektora zarządzającego spółki – córki Deutsche Messe: Fachausstellungen Heckmann, która jest organizatorem targów dóbr konsumpcyjnych w Hannowerze i w innych miastach Niemiec. W kwietniu 2008 r. Dr. Gruchow został wybrany do zarządu Deutsche Messe, jako odpowiedzialny za działania firmy za granicą.

Gruchow pełni także funkcje zewnętrzne zarządcze i honorowe (członek zarządu Shanghai New International Expo Centre (SNIEC); wiceprezes - skarbnik EMECA (Europejskie Stowarzyszenie Głównych Centrów targowych), członek Dyrektoriatu i Komitetu Zarządzającego UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego).

Uchwała o wyborze Corrado Peraboni (Fiera Milano) na funkcję Prezydenta UFI 2018 została podjęta przez Radę Dyrektorów UFI na posiedzeniu w dniu 20 czerwca 2016 r., w Bazylei.

Corrado Peraboni jest zaangażowany w działania UFI od wielu lat: piętnaście lat temu został po raz pierwszy wybrany na funkcję wiceprzewodniczącego Oddziału Europejskiego UFI, a następnie w latach 2004-2008 pełnił funkcję przewodniczącego OE. Od dwunastu lat jest członkiem Komitetu Zarządzającego UFI, a obecnie Sekretarzem Komitetu Zarządzającego i wiceprezydentem UFI.

Corrado Peraboni jest dyrektorem generalnym Fiera Milano od kwietnia 2015 roku. W 1989 roku ukończył studia prawnicze na uniwersytecie mediolańskim. Od tego czasu zdobył bogate doświadczenie w branży targowej. Obecnie pełni funkcję sekretarza Komitetu Zarządzającego UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego, które zrzesza ponad 700 członków z 86 państw na całym świecie. Od 2001 do 2004 roku był wiceprzewodniczącym Oddziału Europejskiego UFI, a w latach 2004 – 2008 – jego przewodniczącym. Od 2000 – 2015 roku był dyrektorem zarządzającym Fondazione Fiera Milano. Ponadto był w zarządzie generalnym i Komitecie Zarządzającym Ente Autonomo Fiera Internazionale di Milano (1996-1999). W grupie Fiera Milano pełnił rolę prezesa i dyrektora zarządzającego w spółce Edizioni Fiera Milano Spa (1997-2000). Był również prezesem zarządu firmy Rassegne Spa, działającej w branży targowej (1998-2000) oraz członkiem zarządu Villa Erba Spa (2001-2014). W latach 2003-2012 kierował biurem dyrektora zarządzającego Quartiere Fiera Srl (2003-2012). W latach 2003-2007 był w zarządzie Fiera Milano International Spa, firmy należącej do grupy Fieramilano i Reed Exhibitions. Był także dyrektorem zarządzającym Expo CTS (2007-2009).

Decyzję o wyborze na Przyszłego Prezydenta UFI Corrado Peraboni skomentował słowami: “Jestem zaszczycony tym wyborem. UFI jest prawdziwą światową marką i potwierdzeniem wysokiej jakości przemysłu targowego, a ja zrobię wszystko, aby wzmocnić naszą organizację. Przemysł targowy podlega nieustannym, szybkim zmianom. Obecne przemiany w branży zasługują na szczególną uwagę, gdyż nasza przyszłośc zależy od tych zmian. Sądzę, ze odnośnie naszej przyszłości przynajmniej jedna rzecz jest niezmienna: targi realne będą wciąż niezastąpionym kanałem promocji i internacjonalizacji przedsiębiorstw, szczególnie małych i średnich, ponieważ gwarantują one maksimum korzyści w relacji do kosztów. Wraz z kolegami z UFI będziemy robili co w naszej mocy aby tę informację przekazywać społeczności biznesowej i instytucjom publicznym.”

Źródło: UFI  www.ufi.org