Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Najnowszy raport UFI Przemysł targowy w Azji pokazuje dalszy rozwój rynku targowego w regionie

2016-08-01

UFI opublikowało 12. edycję corocznego raportu Przemysł Targowy w Azji, który śledzi rozwój przemysłu targowego w tym regionie. Zawierający ponad 100 stron danych i analiz raport opracowany został przez Business Strategies Group LTD (BSG) z Hong Kongu na zlecenie UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego i prezentuje informację o kluczowych graczach tego rynku, wielkości i strukturze przemysłu, a także analizuje i prognozuje jego rozwój. Analizie poddano dane ponad 2200 targów.

Badanie UFI pokazuje, że powierzchnia targowa netto wynajęta wystawcom przez organizatorów targów w Azji w 2015 roku osiągnęła prawie 19,7 mln mkw., co oznacza jej wzrost o 5,6% (z 18,64 mln mkw. w 2014 roku do 19,69 mln mkw. w 2015). W porównaniu z 2013 rokiem nastąpiło niewielkie wyhamowanie wzrostu (z 6,8% w 2014 roku).

56% powierzchni wynajętej, tj. 11,19 mln mkw. wynajęto na 650 targach w Chinach. To pięć i pół razy tyle co na drugim pod względem wielkości rynku targowym – Japonii (2,05 mln mkw. na 339 targach).

Sytuacja na większości rynków targowych Azji Południowowschodniej w 2015 roku ponownie była bardzo dobra. Najszybciej rozwijającym się rynkiem targowym w 2015 roku okazały się Indie, gdzie wielkość powierzchni wynajętej na targach wzrosła o 7,8%. W regionie Azji Południowowschodniej nadal mamy do czynienia z silnym wzrostem powierzchni targowej wynajętej - na Filipinach, w Indonezji i w Wietnamie. Wzrosty wynoszą o 7,2 – 7,8%, a więc znacznie powyżej średniej regionalnej (5,6%).

Tempo wzrostu w 2015 roku największego azjatyckiego rynku targowego tj. Chin, również było wysokie i wyniosło 7,1%. Pozostałe dojrzałe rynki Azji odnotowały w ubiegłym roku umiarkowany wzrost. Powierzchnia netto wynajęta na targach w Korei wzrosła o 3,7%, w Hong Kongu – 3,2%, a na Tajwanie – 2,2%. Od lat słabo rosnący rynek japoński, odnotował najniższy w regionie, jedynie 1,2% -owy wzrost powierzchni wynajętej na targach.

Do końca 2016 roku w Azji będzie 207 profesjonalnych centrów targowych z powierzchnią brutto przekraczającą 7,8 mln mkw. – to o 107 więcej centrów targowych niż w 2004 roku, kiedy po raz pierwszy poddano badaniom rynek targowy Azji. W 2016 roku Chiny mogą pochwalić się 108 centrami targowymi o łącznej powierzchni krytej brutto ponad 5,5 mln mkw. Powierzchnia chińskich obiektów targowych stanowi tym samym ponad 70% całkowitej dostępnej powierzchni krytej w regionie.

Zdaniem Kaia Hattendorfa, dyrektora zarządzającego UFI, od ponad 10 lat, dzięki Raportowi opracowywanemu raz w roku, UFI może śledzić rozwój rynków targowych Azji. Raport jest strategicznym źródłem informacji dla wielu organizatorów targów, operatorów obiektów oraz wielu innych interesariuszy prowadzących działania biznesowe w Azji, ponieważ prezentuje rzetelne i neutralne dane.

Mark Cochrane, dyrektor regionalny oddziału UFI Azja – Pacyfik i dyrektor zarządzający BSG stwierdził, że rynek targowy Azji jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem targowym świata i na 2016 rok prognozuje jego dalszy wzrost.

Raport dostarcza szczegółowych informacji na temat następujących 15 azjatyckich rynków targowych: Chiny kontynentalne, Hong Kong, Makao, Australia, Indie, Indonezja, Japonia, Południowa Korea, Malezja, Pakistan, Filipiny, Singapur, Tajwan, Tajlandia i Wietnam. Zainteresowani Członkowie UFI mogą otrzymać 5-stronicowe streszczenie menadżerskie Raportu, zaś pełny Raport UFI – BSG można nabyć odpłatnie (ze zniżką dla Członków UFI).

Źródło: UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego; www.ufi.org