Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
PIPT Partnerem Strategicznym Meetings Week Poland 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego została Partnerem Strategicznym prestiżowego wydarzenia Meetings Week Poland 2017, które odbędzie w Warszawie w dniach 20-24 marca br.

MP Power Awards – PIPT Partnerem konkursu

Polska Izba Przemysłu Targowego, jako Partner projektu, zaprasza do udziału w piątej edycji konkursu branży eventowej MP Power Awards. W konkursie jurorzy wybierają najlepsze projekty, obiekty oraz w tym roku po raz pierwszy – produkt eventowy. Nagradzają także wyróżniające się osobowości branży oraz kreatywnych. Finał MP Power Awards, jednocześnie finałowy event Meetings Week Poland 2017 odbędzie się 24 marca w przestrzeni Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

Przemysł targowy zmienia swoje oblicze. O inspiracjach do działania i wyzwaniach dla branży na 83. Światowym Kongresie UFI w Szanghaju

83. Światowy Kongres UFI, największy doroczny międzynarodowy zjazd liderów przemysłu targowego, odbył się w Szanghaju w dniach 9-12 listopada br. Celem Kongresu było wesprzeć aktualną wiedzą i ponownie zainspirować do działania profesjonalistów targowych z kilkudziesięciu państw.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

Komitet Edukacji UFI gościem Międzynarodowych Targów Poznańskich

Wśród członków Komitetu Stowarzyszeń UFI są między innymi obecnie doskonale znane Polskiej Izbie Przemysłu Targowego, z racji wieloletniej współpracy w zakresie edukacji targowej: Enrica Baccini z Fiera Milano, przewodnicząca Komitetu Edukacji UFI oraz wiceprzewodnicząca KE, Bettina Rosenbach z AUMA – Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Targowego. Od ubiegłego roku Polskę reprezentuje w Komitecie Edukacji Izabella Koniak, szefowa wydziału kadr MTP, która w imieniu zarządu targów poznańskich pełniła rolę gospodarza. UFI reprezentowała Eleonora Robuschi, koordynator ds. edukacji.

drukuj

Najnowszy raport UFI Przemysł targowy w Azji pokazuje dalszy rozwój rynku targowego w regionie

2016-08-01

UFI opublikowało 12. edycję corocznego raportu Przemysł Targowy w Azji, który śledzi rozwój przemysłu targowego w tym regionie. Zawierający ponad 100 stron danych i analiz raport opracowany został przez Business Strategies Group LTD (BSG) z Hong Kongu na zlecenie UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego i prezentuje informację o kluczowych graczach tego rynku, wielkości i strukturze przemysłu, a także analizuje i prognozuje jego rozwój. Analizie poddano dane ponad 2200 targów.

Badanie UFI pokazuje, że powierzchnia targowa netto wynajęta wystawcom przez organizatorów targów w Azji w 2015 roku osiągnęła prawie 19,7 mln mkw., co oznacza jej wzrost o 5,6% (z 18,64 mln mkw. w 2014 roku do 19,69 mln mkw. w 2015). W porównaniu z 2013 rokiem nastąpiło niewielkie wyhamowanie wzrostu (z 6,8% w 2014 roku).

56% powierzchni wynajętej, tj. 11,19 mln mkw. wynajęto na 650 targach w Chinach. To pięć i pół razy tyle co na drugim pod względem wielkości rynku targowym – Japonii (2,05 mln mkw. na 339 targach).

Sytuacja na większości rynków targowych Azji Południowowschodniej w 2015 roku ponownie była bardzo dobra. Najszybciej rozwijającym się rynkiem targowym w 2015 roku okazały się Indie, gdzie wielkość powierzchni wynajętej na targach wzrosła o 7,8%. W regionie Azji Południowowschodniej nadal mamy do czynienia z silnym wzrostem powierzchni targowej wynajętej - na Filipinach, w Indonezji i w Wietnamie. Wzrosty wynoszą o 7,2 – 7,8%, a więc znacznie powyżej średniej regionalnej (5,6%).

Tempo wzrostu w 2015 roku największego azjatyckiego rynku targowego tj. Chin, również było wysokie i wyniosło 7,1%. Pozostałe dojrzałe rynki Azji odnotowały w ubiegłym roku umiarkowany wzrost. Powierzchnia netto wynajęta na targach w Korei wzrosła o 3,7%, w Hong Kongu – 3,2%, a na Tajwanie – 2,2%. Od lat słabo rosnący rynek japoński, odnotował najniższy w regionie, jedynie 1,2% -owy wzrost powierzchni wynajętej na targach.

Do końca 2016 roku w Azji będzie 207 profesjonalnych centrów targowych z powierzchnią brutto przekraczającą 7,8 mln mkw. – to o 107 więcej centrów targowych niż w 2004 roku, kiedy po raz pierwszy poddano badaniom rynek targowy Azji. W 2016 roku Chiny mogą pochwalić się 108 centrami targowymi o łącznej powierzchni krytej brutto ponad 5,5 mln mkw. Powierzchnia chińskich obiektów targowych stanowi tym samym ponad 70% całkowitej dostępnej powierzchni krytej w regionie.

Zdaniem Kaia Hattendorfa, dyrektora zarządzającego UFI, od ponad 10 lat, dzięki Raportowi opracowywanemu raz w roku, UFI może śledzić rozwój rynków targowych Azji. Raport jest strategicznym źródłem informacji dla wielu organizatorów targów, operatorów obiektów oraz wielu innych interesariuszy prowadzących działania biznesowe w Azji, ponieważ prezentuje rzetelne i neutralne dane.

Mark Cochrane, dyrektor regionalny oddziału UFI Azja – Pacyfik i dyrektor zarządzający BSG stwierdził, że rynek targowy Azji jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem targowym świata i na 2016 rok prognozuje jego dalszy wzrost.

Raport dostarcza szczegółowych informacji na temat następujących 15 azjatyckich rynków targowych: Chiny kontynentalne, Hong Kong, Makao, Australia, Indie, Indonezja, Japonia, Południowa Korea, Malezja, Pakistan, Filipiny, Singapur, Tajwan, Tajlandia i Wietnam. Zainteresowani Członkowie UFI mogą otrzymać 5-stronicowe streszczenie menadżerskie Raportu, zaś pełny Raport UFI – BSG można nabyć odpłatnie (ze zniżką dla Członków UFI).

Źródło: UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego; www.ufi.org