Konkurs Ekspozycja Roku 2016 został rozstrzygnięty - oto Laureaci

2017-02-20

W środę, 22 lutego 2017 r. poznaliśmy laureatów konkursu Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym roku nasi Członkowie zgłosili łącznie do konkursu 23 ekspozycje w trzech kategoriach - ekspozycje targowe do 50 m, ekspozycje targowe powyżej 50 m oraz ekspozycje eventowe.  Jury, w składzie Przemysław Trawa, Adam Gabrysiak, Izabela E. Kwiatkowska, prof. Remigiusz Grochal, prof. Andrzej Wielgosz, prof. Jacek Ojrzanowski, prof. Włodzimierz Bartczak, Jacek Szlak, Maciej Sobolewski przyznało następujące nagrody:

Kategoria ekspozycji targowych do 50 mkw. - dwa równorzędne I miejsca:

I miejsce - ekspozycji wystawcy D+H Polska, według projektu Marty Pietruchy i Przemysława Furmana (Project Managera) z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Securex 2016 w Poznaniu.

I miejsce – ekspozycji wystawcy HUSH Creative Design Group, według projektu Tomasza Kwiecińskiego z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Orgatec 2016 w Kolonii.

Kategoria ekspozycji targowych powyżej 50 mkw. - dwa równorzędne I miejsca, III miejsce i 4 wyróżnienia:

I miejsce - ekspozycji wystawcy Asten Group (Plastigo) z Częstochowy, według projektu Sławomira Kaczmarka, Zuzanny Weiss-Bartkowiak i Tomasza Kwiecińskiego z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Plastpol 2016 w Kielcach.

I miejsce – ekspozycji wystawcy Somfy z Warszawy, według projektu Magdaleny Gyurkovich z firmy WMG Studio z Poznania koordynowanego przez Kazimierza Głuchowskiego, wykonanej przez IDEA EXPO – Międzynarodowe Targi Poznańskie na targach Budma 2016 w Poznaniu.

III miejsce – ekspozycji firmy Komplet Polska z Tarnowa Podgórnego k/Poznania, według projektu Pauliny Brodowskiej z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Polagra Tech 2016 w Poznaniu.

Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac Jury przyznało aż cztery wyróżnienia:

  • ekspozycji firmy Mazaya, według projektu Gizeli Rozwadowskiej-Mylki i Anastasii Ratsko z firmy Expo - Linia z Buku k/Poznania, wykonanej przez Expo – Linia na targach Inter Tabac w Dortmundzie,
  • ekspozycji firmy CASE IH z Płocka, według projektu Marcina Gradkowskiego z firmy Fairtex Design z Poznania, wykonanej przez Fairtex Design na targach Agro Show 2016 w Bednarach,
  • ekspozycji firmy R2 Trade AG (ELIXA), według projektu Marty Pietruchy z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Inhorgenta w Monachium,
  • ekspozycji Grupy Kęty, według projektu Pauliny Brodowskiej z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Aluminium w Dusseldorfie.

Kategoria ekspozycji eventowych - I miejsce i dwa równorzędne III miejsce:

I miejsce - ekspozycji Cavaliada Summer Jumping, według koncepcji Dominika Nowackiego / Zbigniewa Józefioka, wykonanej w Kołobrzegu przez firmę IDEAEXPO.MTP Międzynarodowe Targi Poznańskie.

III miejsce - ekspozycji Zgromadzenie Narodowe, koordynator techniczny: Zbigniew Józefiok, wykonanej w Poznaniu przez firmę IDEAEXPO.MTP Międzynarodowe Targi Poznańskie

III miejsce - ekspozycji Renault Polska, według projektu Marty Pietruchy i Anny Widźgowskiej, wykonanej w Poznaniu przez firmę Meliński Minuth na targach POZNAŃ MOTOR SHOW.

 Wszystkim nagrodzonym i  uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

W konkursie Ekspozycja Roku biorą udział firmy realizujące usługi projektowania i budowy ekspozycji targowych i eventowych zrzeszone w PIPT - jedynej ogólnopolskiej organizacji branży targowej w Polsce. W skład Jury Konkursu wchodzą reprezentanci trzech środowisk: praktyków w dziedzinie projektowania stoisk targowych, ekspertów wyższych uczelni i posiadających wydziały specjalizujące się w dziedzinie projektowania architektury wnętrz i wystawiennictwa oraz przedstawicieli mediów branży architektury wnętrz i marketingu.