Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

INEXPO - Poznańska Agencja Targowa Liderem Usług Targowych 2013

2014-03-30

3 marca 2014 r. w Poznaniu Jury obradowało Jury Konkursu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Lider Usług Targowych 2013. Siedemnastą edycję Konkursu wygrała firma INEXPO - Poznańska Agencja Targowa Piotr Wojewodzic Jan Lisiak.

INEXPO jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw prywatnych działających na polskim rynku usług wystawienniczych. Działa od 1988 roku. W 2013 roku firma obchodziła jubileusz 25-lecia istnienia. Swoim klientom – wystawcom polskim i zagranicznym, oferuje szeroki wachlarz usług związanych z projektowaniem i budową stoisk targowych, w tym stoisk piętrowych, a także będących specjalnością firmy pawilonów zewnętrznych, tj. stoisk w formie wolno stojących pawilonów budowanych na powierzchni otwartej. To specyficzne konstrukcje, które muszą spełniać wygórowane normy wytrzymałościowe – zwłaszcza w zakresie parcia wiatru, a także umożliwiać szybki i bezproblemowy montaż i demontaż. INEXPO jest jednym z niewielu polskich przedsiębiorstw specjalizujących się w projektowaniu i budowie pawilonów zewnętrznych, w tym obiektów piętrowych. Pracownicy firmy nieustannie pracują na udoskonalaniem stosowanych rozwiązań, starając się wybiegać w przyszłość pod względem architektury i technologii.

Jury Konkursu Lider Usług Targowych 2013 doceniło ogromne doświadczenie firmy w branży wystawienniczej, uzyskane patenty, wyróżniające się projekty i ambitne realizacje oraz wysoką jakość usług. To drugi tytuł Lidera Usług Targowych w dorobku firmy INEXPO. Poprzedni został przyznany w 1999 roku.

Rozstrzygnięty właśnie po raz kolejny Konkurs Lider Usług Targowych organizowany jest dla członków PIPT - projektantów i wykonawców stoisk targowych. Członkami 5-osobowego Jury Konkursu Lider Usług Targowych są wybitni architekci związani z branżą wystawienniczą oraz specjaliści w dziedzinie projektowania i budowy ekspozycji targowych reprezentujący członkowskie firmy wystawiennicze - laureaci poprzednich edycji konkursu. Jury Konkursu LUT przewodniczy w tej kadencji arch. inż. Tadeusz Piątek. Pozostali członkowie Jury to: arch. inż. Ryszard Grajewski oraz Andrzej Meliński, prezes zarządu Meliński Minuth (Lider Usług Targowych 2010), Marek Partyła, prezes zarządu Probudex (Lider Usług Targowych 2011) oraz Maciej Witkowiak, prezes zarządu Inter Mark Group (Lider Usług Targowych 2012).

Jurorzy byli zgodni, co do werdyktu. - Tegoroczną edycję oceniam bardzo dobrze. O przyznaniu tytułu i nagrody Lider Usług Targowych 2013 zadecydowały ogromne doświadczenie i dorobek firmy Inexpo, jednej z wiodących firm wystawienniczych w Polsce – komentował tuż po wyłonieniu Lidera członek Jury, arch. inż. Ryszard Grajewski.

- Podejmując decyzję wzięliśmy pod uwagę 25-letnie doświadczenie zgromadzone przez Inexpo - Poznańską Agencję Targową, znakomicie zaprezentowane we wniosku konkursowym. Taki dorobek w pełni zasługiwał na głosy Jury i przyznanie tytułu – dodał Andrzej Meliński, prezes zarządu firmy Meliński Minuth, która tytuł Lidera Usług Targowych otrzymała już dwukrotnie (w 2000 i w 2010 roku).

Ciesząc się z uzyskania tytułu Lidera, Piotr Wojewodzic, współwłaściciel firmy INEXPO z satysfakcją stwierdził: - 25-cio letnia działalność na rynku usług targowych sprawiła, że mogliśmy dokładnie poznać potrzeby klientów różnych branż. Zaowocowało to nawiązaniem stałej współpracy z wieloma przedsiębiorstwami. Nasza firma zrealizowała kilka tysięcy stoisk targowych dla tysiąca wystawców na targach w kraju i za granicą.

Jan Lisiak, drugi z szefów INEXPO dodał: - Jesteśmy dumni z faktu, iż możemy wpływać na rozwój polskiego wystawiennictwa oraz podnoszenie jakości usług wystawienniczych w Polsce. Nie jest już tajemnicą, że obecnie polski rynek tych usług z powodzeniem konkuruje z najlepszymi europejskimi rynkami, jak rynek niemiecki czy włoski. Dzięki indywidualnemu podejściu do projektu i budowy stoiska z uwzględnieniem aspektów marketingowych i celów udziału firmy w targach oraz wysokiej jakości realizacji, wyróżniającym się polskim firmom usług wystawienniczym udaje się nawiązywać wieloletnią współpracę nie tylko ze znaczącymi przedsiębiorstwami polskimi z wielu sektorów gospodarki, ale i z licznymi czołowymi firmami z zagranicy. Tym samym nasza praca przyczynia się do rozwoju polskiego eksportu.

Szansa na promocję

Laureaci poprzednich edycji, którzy występowali tym razem w rolach jurorów doceniają ideę konkursu i wskazują na szanse, jakie on daje firmom z branży wystawienniczej.

- Konkurs Lider Usług Targowych to na pewno duża promocja dla firm. Wyróżnienie przyznawane przez naszą branżową organizację PIPT daje możliwość pokazania w Polsce i na świecie, że jest się na topie – powiedział Maciej Witkowiak prezes zarządu Inter Mark Group, także dwukrotny laureat Konkursu (LUT 2006 i LUT 2012).

Andrzej Meliński, który także widzi w konkursie potencjał promocyjny, zwraca również uwagę na rolę Konkursu w kształtowaniu branży wystawienniczej. - Nagroda jest na pewno mobilizująca dla zwycięskiej firmy, ale również dla całej branży. Taki tytuł świadczy o tym, że firma gwarantuje swoim klientom jakość, niezawodność oraz właściwą obsługę podczas imprez targowych.

PIPT ambasadorem sztuki wystawienniczej

Celem konkursu Lider Usług Targowych jest podnoszenie jakości usług targowych oraz promocja przedsiębiorstw, które wyróżniają się w swojej działalności postępem w zakresie zastosowania nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych, nowych technologii, wyróżniających się projektów i realizacji oraz przykładających szczególną wagę do wdrażania nowoczesnej myśli wystawienniczej i architektonicznej. Potrzebni są ambasadorowie tej sztuki. Polska Izba Przemysłu Targowego dzięki organizacji takich inicjatyw jak Konkurs Lider Usług Targowych stwarza znakomitą okazję do pokazania tego rodzaju sztuki.

Źródło: Polska Izba Przemysłu Targowego, 4 marca 2014 r.  ; fot. archiwum INEXPO; Dariusz Ozdoba