Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Globalny Barometr Targowy UFI ujawnia dobre perspektywy rozwoju dla targów na świecie. Obawy dotyczą niektórych rynków regionalnych

2016-07-28

UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego opublikowało wyniki kolejnej, 17. edycji badania Globalny Barometr Targowy, które pokazują, że przemysł targowy generalnie oczekuje wzrostu obrotów i poprawy rentowności firm targowych w nadchodzącym roku. Jednakże, dla rynków targowych Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki, dla pierwszej połowy 2017 roku prognozuje się wysoki poziom niepewności. W minionych miesiącach 60% badanych firm wdrożyło dodatkowe środki bezpieczeństwa na organizowanych przez siebie targach.

Kolejna edycja sztandarowego badania branży targowej z czerwca 2016 r. objęła dane uzyskane od 262 firm targowych z 56 państw. Nowy, poszerzony format raportu z badania UFI, zawiera szczegółowe informacje z dwunastu najważniejszych rynków targowych świata, w tym z: Brazylii, Chin, Niemiec, Włoch, Meksyku, Rosji, Afryki Południowej i Stanów Zjednoczonych. Bazując na uzyskanych danych, badanie pozwala na prognozy i analizę sytuacji na najważniejszych krajowych rynkach targowych. Po raz pierwszy szczegółowe badanie przeprowadzono dla rynków targowych Iranu, Tajlandii i Afryki Południowej. Państwa te dołączają do listy krajów, dla których UFI wcześniej już opracowało oddzielne raporty, tj. Brazylii, Chin, Niemiec, Włoch, Meksyku, Rosji, Afryki Południowej, Turcji i Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo zagregowano i przeanalizowano dane dla czterech stref regionalnych.

Kluczowe trendy na regionalnych rynkach targowych

Dla Ameryki Północnej prognozy są bardzo dobre: ponad 8 na 10 badanych firm oczekuje wzrostu obrotów w 2016 roku oraz w pierwszej połowie 2017 roku. Ponad 50% badanych deklaruje też wzrost zysku za lata 2015 i 2016 o ponad 10%.

Również w Wielkiej Brytanii – w okresie realizacji badania, przed referendum o wyjściu z Unii Europejskiej –a także na kilku innych europejskich rynkach targowych, podobnie jak w Ameryce Północnej, oczekuje się dobrych wyników działalności gospodarczej.

W Niemczech jednak, mniej niż połowa badanych przewiduje wzrosty wyników w pierwszej połowie 2017 roku, w porównaniu z dobrym 2016 rokiem.

W Turcji liczba firm targowych deklarujących wzrost zysku o ponad 10% w 2016 roku w stosunku do 2015 roku, gwałtownie spadła. Sytuacja w Rosji utrzymuje się na dotychczasowym poziomie.

W Ameryce Środkowej i Południowej, większość firm spodziewa się wzrostu przychodów w 2016 roku, lecz większą pewność pokazują w odniesieniu do pierwszej połowy 2017 roku. Przewidywane są tez wzrosty zysków, za wyjątkiem Brazylii.

W Azji, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce, 30-50% badanych firm deklaruje wzrost zysków za lata 2015 i 2016. Gorzej wypadają Chiny, gdzie 20-30% firm jest podobnego zdania, zaś 20-40% firm sygnalizuje brak pewności co do sytuacji odnoście obrotów w pierwszej połowie 2017 roku.

Najbardziej martwi rozwój sytuacji gospodarczej i politycznej w kraju i za granicą

Oprócz zagadnień w sferze wyników działalności gospodarczej, UFI śledzi również najważniejsze zagadnienia biznesowe pozostające w centrum uwagi firm targowych. Podobnie jak wskazywały poprzednie edycje badania Globalny Barometr Targowy, także i teraz firmy wymieniają na liście zagadnień biznesowych przede wszystkim obawy co do rozwoju sytuacji gospodarczej w kraju i regionie, a także niepewność co do rozwoju sytuacji gospodarczej na świecie, konkurencję na rynku targowym i wyzwania w obszarze zarządzania firmą.

W konsekwencji serii ataków terrorystycznych na świecie, bardzo duża liczba respondentów biorących udział w badaniu UFI Globalny Barometr Targowy, potwierdza wzrost wagi zagadnienia, jakim jest bezpieczeństwo na targach i deklaruje wdrożenie w ostatnich miesiącach dodatkowych środków bezpieczeństwa, począwszy od dodatkowych kontroli (prześwietleń) zwiedzających i wystawców na wejściu, poprzez udzielanie dodatkowych informacji zwiedzającym, kontrole podczas trwania wydarzeń targowych, a także, w niektórych wypadkach, analiza list zwiedzających dokonujących pre-rejestracji online, w porozumieniu z instytucjami państwowymi.

Kai Hattendorf, UFI Managing Director, podsumowując wyniki stwierdził: „Zadowalającym jest obserwować rozwój i wzrost światowego przemysłu targowego, jednak dostrzegamy powstające różnice pomiędzy regionami, z których jedne doświadczają silnego wzrostu, zaś drugie stają przed wyzwaniami i niepewnością dalszego rozwoju sytuacji. Dokonujące się zmiany w obszarze klimatu biznesowego na świecie będą miały wpływ na dalszy rozwój przemysłu targowego.

Odnosząc się do poszerzenia zakresu badania UFI Globalny Barometr Targowy, które obecnie określa profil większej liczby państw, Hattendorf dodał: „Ponieważ nasz branża przedstawi obecnie bardzo złożony obraz, możliwość dokładniejszej analizy jest cenniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki zaangażowaniu nowych partnerów, takich jak AEO z Wielkiej Brytanii i TEA z Tajlandii, światowy zasięg naszego badania jest coraz większy – a ponadto wyniki badania dostarczają szczegółowych rezultatów odnośnie coraz większej liczby państw.”

Hattendorf podsumował: “Pomimo ograniczonych perspektyw wzrostu dla światowej gospodarki, przemysł targowy pokazuje się w 2016 roku jako dynamiczna i godna zaufania branża, ze wzrostem obrotów oczekiwanym w większości regionów świata oraz nowymi obszarami aktywności biznesowej planowanymi przez większość z firm targowych. Jednocześnie, jako branża musimy upewnić się czy zwracamy na siebie uwagę i wystarczająco atrakcyjni dla młodych, utalentowanych pracowników – rosnące koszty ich zatrudnienia pokazują, że czeka nas sporo pracy w tym zakresie.”

Pełne wyniki 17. edycji badania UFI Globalny Barometr Targowy, dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej UFI pod adresem www.ufi.org/research. Kolejna edycja badania przeprowadzona zostanie w grudniu 2016 roku, a wyniki będą opublikowane w styczniu 2017 r.

Źródło: UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego; www.ufi.org  ; lipiec 2016 r.