Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia. PIPT gościem honorowym obchodów

2017-05-26

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, organizacja zrzeszająca wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, której celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowała Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyły się Walne Zgromadzenie CENTREX oraz międzynarodowa konferencja branżowa. Honorowym gościem konferencji była Polska Izba Przemysłu Targowego, reprezentowana przez Przemysława Trawę, prezesa Rady PIPT i Marzennę Łukaszewicz, dyrektora Izby. 

Jubileuszowe Walne Zgromadzenie CENTREX poświęcone było m.in. tematowi nowej strategii komunikacyjnej organizacji. Omawiając tę strategię dyrektor zarządzająca CENTREX Ildikó Molnár przedstawiła nowy slogan CENTREX: “We Love FAIR Fairs!”

Towarzyszące obchodom 20-lecia CENTREX, 4. Forum Targowe Europy Środkowowschodniej, poświęcone było społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) i najlepszym praktykom w tym zakresie w działalności wiodących organizatorów targów w regionie Europy Środkowowschodniej. Celem konferencji była wymiana doświadczeń w dziedzinie współpracy organizatorów targów, zarówno spółek miejskich, jak i prywatnych firm targowych, z władzami lokalnymi oraz społecznością regionu, w którym działa firma.

Obchody 20-lecia CENTREX oraz Forum były także dedykowane obchodzonemu po raz drugi w 2017 roku Światowemu Dniu Targów 2017 – globalnej kampanii promocyjnej, której partnerem jest CENTREX. W przededniu obchodów 7 czerwca uczestnicy konferencji CENTREX uwiecznili tę okazję na pamiatkowym zdjeciu, na którym pozdrawiają całą społeczność targową.

Podczas Walnego Zgromadzenia CENTREX oficjalnie zaprezentowany został najnowszy raport organizacji, zawierający potwierdone audytem CENTREX dane statystyczne 286 targów i wystawy, zorganizowanych w minionym roku przez członków CENTREX i członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Raport jest dostępny na stronie www.centrexstat.org

Warto przytoczyć najważniejsze liczby na podstawie wyników badań. Powierzchnia wynajęta na badanych targach wyniosła 1 580 000 mkw, co oznacza jej wzrost o 20%. Liczba wystawców wyniosła 42 000, zaś liczba zwiedzających na targach - 2 800 000, co również oznacza ich wzrost o około 20% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Walne Zgromadzenie CENTREX dokonało ponownego wyboru Pani Ildikó Molnár na funkcję dyrektora wykonawczego CENTREX. Ponadto w obecności Walnego Zgromadzenia CENTREX prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego Przemysław Trawa złożył oficjalne gratulacje wieloletnemu byłemu dyrektorowi CENTREX, Károly Nagy, z okazji przyznania mu honorowego tytułu PIPT Ambasador Targów 2016. Zaprosił również na oficjalne wręczenie tytułu, które planowane jest na dzień 12 września br. w Bielsku Białej, z okazji otwarcia 30. targów ENERGETAB. Drugim laureatem tytułu Ambasador Targów 2016, jest Pan Jacek Krywult, Prezydent Miasta Bielsko – Biała.

4. Forum Targowe Europy Środkowowschodniej, było doskonałą okazją do dyskusji i wymiany poglądów odnośnie oczekiwań otoczenia biznesowego i społecznego wobec organizatorów targów. Omawiano trzy wymiary społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility): społeczny, gospodarczy oraz relacje z interesariuszami branży targowej. Relacje pomiędzy biznesem targowym a lokalną społecznością, współpraca organizatorów i obiektów targowych z zainteresowanymi partnerami, troska organizatorów targów o rozwój społeczny w regionie, poprzez kreowanie wydarzeń kulturalnych na terenie targów – zaprezentowane obszary i przykłady takiej współpracy potwierdziły rolę jaką w dziedzinie CSR odgrywają firmy targowe.

Począwszy od prezentacji wyzwań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu targowego, w związku ze zmieniającymi się potrzebami społecznymi, poprzez przykłady współpracy z władzami lokalnymi, po najlepsze praktyki w tej dziedzinie – (działania Międzynarodowych Targów Poznanskich, projekt Kielce EXPO City, działania BVV Brno, czy prywatnej firmy targowej V-Trade Exhibitions z Węgier) – Forum obfitowało w interesujące i inspirujące przykłady aktywności.

Na pamiątkę Jubileuszu 20-lecia CENTREX uczestnicy otrzymali pamiątkowe tabliczki, z prośbą o zasadzenie na terenie swoich ośrodków targowych drzewa i upamiętnienie tego faktu tabliczką.

CENTREX – Miedzynarodowy Związek Statystyk Targowych powstał w 1997 roku, z inicjatywy wiodących organizatorów z region Europy Środkowowschodniej. Od 1999 roku organizacja jest członkiem UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. CENTREX działa na rzecz międzynarodowej promocji transparentnych, wiarygodnych i porównywalnych w skali międzynarodowej danych statystycznych targów. Publikuje te dane w corocznym raporcie oraz na stronie internetowej. Centrex ma obecnie 12 członków z 6 państw regionu. Wśród nich są liderzy polskiego rynku Targowego: Międzynarodowe targi Poznańskie (członek- założyciel CENTREX) ora ztargi Kielce (od 2000 roku).

Źródło: CENTREX www.centrexstat.org