Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Global Exhibitions Day 2017 - Światowy Dzień Targów 2017 - minął miesiąc

2017-07-07

Dokładnie w miesiąc od dnia 7 czerwca 2017 r. obchodzonego przez przemysł targowy na całym świecie jako Global Exhibitions Day 2017, podsumowujemy działania Polskiej Izby Przemysłu Targowego, jej Członków i Partnerów, prowadzone w ramach globalnej kampanii UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego, koordynowanej przez krajowe stowarzyszenia targowe.

23-25 listopada 2016: Kampania Global Exhibitions Day 2017 - Światowy Dzień Targów 2017 odpaliła w Polsce !

Podczas 8. Zimowego Zjazdu Polskiej Izby Przemysłu Targowego w Ciechocinku, Polska Izba Przemysłu Targowego oficjalnie rozpoczęła w Polsce działania w ramach kampanii UFI „Światowy Dzień targów 2017”, których finał obchodzić będziemy w dniu 7 czerwca 2017 roku. PIPT jest oficjalnym partnerem i członkiem grupy operacyjnej ŚDT ustanowionej przez UFI i stowarzyszenia targowe z całego świata. To już druga edycja kampanii.

Z tej okazji, na kilka miesięcy przed datą Światowego Dnia Targów 2017, logo kampanii znalazło się na pamiątkowych koszulkach uczestników Zimowego Zjazdu; uczestnicy z radością pozowali w koszulkach do pamiątkowych zdjęć, a także wzięli w nich udział w 2. Zimowym Biegu PIPT. Informacje prasowe na ten temat powędrowały m.in. do UFI i do partnerskich stowarzyszeń targowych na świecie oraz znalazły się na stronie internetowej www.polfair.pl

15 grudnia 2016: Global Exhibitions Day wśród tematów egzaminacyjnych dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu po raz kolejny zagościli na Międzynarodowych Targach Poznańskich, które są członkiem PIPT. Klasyczny egzamin zdawany w uczelnianych ławach zamieniono bowiem na prezentacje przezd jury złożonym z ekspertów branży targowej. Prezentacje egzaminacyjne zostały przygotowane w ramach przedmiotu “Targi i Wystawy” prowadzonego przez prof. dr hab. Henryka Mruka, wybitnego ekonomistę i specjalistę w zakresie marketing targowego, dla studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Taką formę zaliczenia przedmiotu wybrało niemal 130 studentów, którzy pracowali w kilkuosobowych grupach.

Temat Światowego Dnia Targów został wprowadzony na listę tematów egzaminacyjnych. Tematem z wielkim entuzjazmem zajęły się dwa zespoły studentów. Jedna z tych prezentacji poświęcona była ważnemu zagadnieniu znaczenia targów jako narzędzia innowacyjności.

Styczeń – czerwiec 2017: Global Exhibitions Day 2017 na www.polfair.pl

Prowadzona na całym świecie kampania Global Exhibitions Day 2017 / Światowy Dzień Targów 2017 ponownie zagościła na stronie internetowej Polskiej Izby Przemysłu Targowego www.polfair.pl i stała się jednym z kluczowych elementów. Bieżące informacje prasowe pojawiały się na stronie głównej w Aktualnościach, w slajderze ukazało się logo GED17 i zdjęcia, a dodatkowo wszelkie dostępne informacje i materiały promocyjne zostały umieszczone w oddzielnej sekcji, pod banerem GED17, z możliwością ich pobrania.

Marzec 2017: reklama poświęcona GED 2017 w Raporcie PIPT Targi w Polsce w 2016

W dorocznym Raporcie PIPT Targi w Polsce ukazała się reklama promująca ogólnoświatową kampanię Global Exhibitions Day 2017. Znajdziesz Raport online pod adresem: http://polfair.pl/files/20171903105539Raport_PIPT_Targi_w_Polsce_2016-e-final.pdf

20-24 marca, 2017: nie zapomnieliśmy o Światowym Dniu Targów 2017 podczas konferencji Meetings Week Poland 2017 w Warszawie

Na stoisku promocyjnym PIPT powodzeniem cieszyła się gra planszowa Targi taktyka Okazja autorstwa Jacka Kisiały (Extend Vision), który podjął się przygotowania gry w międzynarodowej (angielskiej) wersji językowej z okazji kampanii Global Exhibitions Day 2017

20 kwietnia 2017: doroczne Walne Zgromadzenie PIPT wyraziło poparcie dla kampanii GED 2017

Doroczne sprawozdawcze Walne Zgromadzenie PIPT w dniu 20 kwietnia 2017 r. Poznaniu było okazją do podsumowania raz jeszcze działań PIPT i jej członków w ramach ubiegłorocznej kampanii UFI Global Exhibitions Day 2016, do zaplanowania akcji GED17 - Światowy Dzień Targów 2017 oraz do zrobienia pamiątkowych zdjęć z logo GED17.

18-20 maja 2017: obchody Jubileuszu 20-lecia CENTREX – Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych w Pradze i ukłon dla GED17

Uroczyste Walne Zgromadzenie oraz 4. Forum CENTREX, zorganizowane w Pradze w dniach 18-20 maja br., z udziałem przedstawicieli Polskiej Izby Przemysłu Targowego, 20. rocznicę powołania organizacji przez 4 wiodących organizatorów targów z Europy Środkowowschodniej, w tym lidera regionu, Międzynarodowe Targi Poznańskie, także wyraziły poparcie dla kampanii Światowy dzień Targów 2017

Luty – czerwiec 2017: trwały szeroko zakrojone działania promocyjne PIPT w ramach kampanii GED 2017

Kampania Global Exhibitions Day 2017 realizowana była przez PIPT w ramach różnych kanałów komunikacyjnych, nie tylko za pośrednictwem strony internetowej. Dzięki kampanii TDW prowadzonej w internecie na www.targidajawiecej.pl oraz na profilu kampanii na Facebooku, mogliśmy wzmocnić promocję światowej akcji GED 2017. Czyniliśmy to także z wykorzystaniem Biuletynu PIPT, mediów internetowych, platformy społecznościowej Facebook (jako element kampanii Targi Dają Więcej) i na kanale YouTube, gdzie umieszczone zostały trzy filmiki prezentujące działania PIPT i jej członków. W oparciu o materiały otrzymane z UFI Polska Izba Przemysłu Targowego przygotowała i udostępniła zainteresowanym zestaw materiałów / plików (Toolkit) zawierający m.in. : logo kampanii w różnych wersjach, Kluczowe Komunikaty, Fabrykę Pomysłów, Fakty i Statystyki, przewodniki po social media). Dostęp do materiałów mieli Członkowie PIPT I I pracownicy ich firm, a także partnerzy PIPT I inne osoby zainteresowane włączeniem się w działania kampanii GED17.

25 maja, 2017: Światowa premiera gry „Targi Taktyka Okazja” z okazji kampanii GED17

Kampania UFI Global Exhibitions Day 2017, realizowana przy wsparciu partnerskich stowarzyszeń targowych, w tym Polskiej izby Przemysłu Targowego,stała się okazją dla światowej premiery gry planszowej Targi Taktyka Okazja, autorstwa Jacka Kisiały z krakowskiej firmy wystawienniczej Extend Vision (przypomnijmy, że polska premiera odbyła się podczas 8. Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku). Gra, którą patronatem objęła Polska Izba Przemysłu Targowego, stała się bohaterem artykułu prasowego w magazynie targowym Exhibition World oraz została zgłoszona przez PIPT do pierwszej edycji konkursu organizowanego przez UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i magazyn Exhibition World Global - "Exhibitions Day Awards", w kategorii „Najbardziej Kreatywne Działanie”, dla najbardziej ekscentrycznego, zabawnego lub trudnego projektu.

Czerwiec 2017: organizacja konkursów z okazji Światowego Dnia Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego i jej Partnerzy z okazji ŚDT 2017 zorganizowali kilka konkursów. Niektóre odbyły się za pośrednictwem social media, a zwycięzcom zaproponowano atrakcyjne nagrody. Targi Lublin S.A. wręczyły zwyciężczyni swojego konkursu kartę VIP uprawniającą do bezpłatnego wstępu na wydarzenia zorganizowane w 2017 roku. Na profilu TDW ruszył konkurs, w którym nagrodą były 3 egzemplarze gry planszowej Targi Taktyka Okazja opracowanej przez Extend Vision.

7 czerwca 2017: interesujący pomysł Międzynarodowych Targów Poznańskich na promocję GED17

Międzynarodowe Targi Poznańskie, z okazji Światowego Dnia Targów 2017, na swojej strornie internetowej oraz portalu społecznościowym, zaoferowały możliwość przyłączenia się do kampanii poprzez publikowanie swojego zdjęcia na wirtualnej okładce czasopisma „Global Exhibition News”.

7 czerwca, 2017: Światowy Dzień Targów 2017 zagościł też w szkołach wyższych w Polsce

W czerwcu 2017 r. z okazji Światowego Dnia Targów 2017, współpracujące z Polską Izbą Przemysłu Targowego szkoły wyższe otrzymały przygotowany przez UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i PIPT (wersja polska materiałów) komplet materiałów promujących GED2017 oraz prezentację multimedialną poświęconą znaczeniu targów w gospodarce, z prośbą o wykorzystanie na zajęciach bliskich tematycznie targom oraz zachęcenia swoich studentów do wzięcia udziału w konkursie.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TARGÓW 2017!

POŁĄCZMY SWOJE SIŁY PONOWNIE ZA ROK Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA TARGÓW 2018!

Polska Izba Przemysłu Targowego, 7 lipca 2017 r.